Мени

Тема

Јазик

BLU G71+ 12
BLU

BLU G71+

  • Оперативен систем Android 11
  • Дисплеј 6.5 инчи 720x1600 пиксели
  • Батерија 4900 mAh Li-Poly
  • Перформанси 4GB RAM
  • Камера 13MP 1080p
  • Внатрешна меморија 64/128GB eMMC 5.1

Спецификации за BLU G71+

Општо

Име на бренд
BLU
Име на модел
G71+
Најавен
Сабота, 01 Јануари 2022 година
Објавен
Сабота, 01 Јануари 2022 година
Статус
Прекинат

Дизајн

Висина
160.2 мм (6.31 инчи)
Ширина
76.7 мм (3.02 инчи)
Дебелина
9 мм (0.35 инчи)
Тежина
175 g (6.17 oz)
Бои
Сина, Бронзена боја, Зелена, Бела

Дисплеј

Тип на дисплеј
IPS LCD
Дијагонала на дисплејот
6.5 инчи
Резолуција
720 × 1600 пиксели
Сооднос на страните
20:9
Густина на пиксели
270 ppi
Однос екран-тело
≈ 83%
Екран на допир
Да
Екран без рамки
Да
Дополнителни можности на дисплејот
Капацитивен екран на допир
Мултитач дисплеј

Хардвер

RAM
4GB
Внатрешна меморија
64GB, 128GB
Тип на внатрешна меморија
eMMC 5.1
Варијанти
64GB 4GB RAM
128GB 4GB RAM
Проширлива меморија
Да
Слотови за картички
microSDXC

Софтвер

Оперативен систем
Android 11 (Red Velvet Cake)

Главна камера

Поддршка за камера
Да
Тројна камера
13 MP ( Широкоаголна )
2 MP ( Макро )
2 MP ( Помошна леќа )
Поддршка за блиц
Да
Тип на блиц
LED блиц
Видео поддршка
Да
Видео резолуција
1080p @ 30 fps

Предна камера

Поддршка за камера
Да
Една камера
13 MP
Видео поддршка
Да
Видео резолуција
1080p @ 30 fps

Батерија

Тип
Li-Poly
Капацитет
4900 mAh

Мрежа

SIM картички
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE поддршка
Да
Брзина на податоци
LTE, HSPA
2G опсези
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G опсези
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz
4G опсези
LTE: b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b17 (700), b28 (700), b66 (1700 MHz)

Поврзување

Wi-Fi поддршка
Да ( Wi-Fi 4 )
Wi-Fi стандарди
802.11/b/g/n
Wi-Fi функции
Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct
Bluetooth поддршка
Да, v4.2
USB порти
USB Type-C 2.0
USB поврзување
Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS)
GPS поддршка
Да
GPS функции
GPS
NFC поддршка
Не

Мултимедија

Звучник
Да
Приклучок за слушалки
Да
FM радио
Да

Карактеристики

Сензори
Акцелерометар
Сензор за отпечатоци од прсти
Сензор за близина

Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.

Фотографии од BLU G71+

Најчесто поставувани прашања

Кој е датумот на излегување на BLU G71+?

BLU G71+ официјално беше претставен на Сабота, 01 Јануари 2022 година.

Дали BLU G71+ е достапен во продавници?

Не, BLU G71+ не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.

Која е тежината на BLU G71+?

BLU G71+ тежи околу 175 грама.

Колкава е дијагоналата на екранот на BLU G71+?

Дијагоналата на BLU G71+ изнесува 6.5 инчи.

Дали BLU G71+ поддржува 5G мрежи?

Не, BLU G71+ не поддржува 5G мрежи.

Колку камери има BLU G71+?

BLU G71+ има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.