Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Спецификации за Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Општо
| Име на бренд | Lenovo |
| Име на модел | ThinkTab X11 Gen 1 |
| Алтернативно име | TB353FU (Меѓународно) TB353ZU (Меѓународно) |
| Најавен | Понеделник, 02 Март 2026 година |
| Објавен | Среда, 01 Април 2026 година |
| Статус | Наскоро |
| Цени | €500 |
Дизајн
| Висина | 257.1 мм (10.12 инчи) |
| Ширина | 168.7 мм (6.64 инчи) |
| Дебелина | 9.9 мм (0.39 инчи) |
| Тежина | 650 g (22.93 oz) |
| Бои | Сива |
| Отпорност | Прахонепроницаен и водоустойчив (може да се потопи до 1,5 m за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68 |
| Дизајнерски карактеристики | Приклучни пинови за магнетни додатоци, Поддршка за стилус |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 10.95 инчи |
| Резолуција | 2560 × 1600 пиксели |
| Стапка на освежување | 90 Hz |
| Сооднос на страните | 16:10 |
| Густина на пиксели | 276 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 80.2% |
| Врвна осветленост | 800 cd/m² |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass, Во согласност со MIL-STD-810H |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2500 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.5 GHz – Cortex-A720 3x 2.4 GHz – Cortex-A720 4x 1.8 GHz – Cortex-A520 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 3.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 13 MP ( Широкоаголна ) Автофокус (AF) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 10200 mAh |
| Отстранливост | Отстранлива |
| Брзина на жично полнење | 45 W |
| Карактеристики | Режим без батерија Обратно жично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | DisplayPort USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS (само за мобилен модел) |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Dolby Atmos, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Жироскоп Сензор за близина (само за додатоци) Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Цената на Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 е €500 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е очекуваниот датум на излегување за Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 ќе биде достапен од Среда, 01 Април 2026 година.
-
Дали Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 е достапен во продавници?
Не, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 тежи околу 650 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Дијагоналата на Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 изнесува 10.95 инчи.
-
Дали Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 поддржува 5G мрежи?
Да, Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Lenovo ThinkTab X11 Gen 1?
Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.