Lenovo Yoga Smart Tab
Спецификации за Lenovo Yoga Smart Tab
Општо
| Име на бренд | Lenovo |
| Име на модел | Yoga Smart Tab |
| Алтернативно име | YT-X705X (Меѓународно) |
| Најавен | Вторник, 01 Октомври 2019 година |
| Објавен | Вторник, 01 Октомври 2019 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €320 |
Дизајн
| Тежина | 580 g (20.46 oz) |
| Бои | Ronелезна сива боја |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 10.1 инчи |
| Резолуција | 1200 × 1920 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:10 |
| Густина на пиксели | 224 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 73.6% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.0 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 505 |
| RAM | 4GB |
| Внатрешна меморија | 64GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 64GB 4GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP Автоматски блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 7000 mAh |
| Отстранливост | Не се вади |
| Брзина на жично полнење | 10 W |
Мрежа
| Мобилна поврзаност | Не |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Не |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Lenovo Yoga Smart Tab
Видео рецензии
Фотографии од Lenovo Yoga Smart Tab
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Lenovo Yoga Smart Tab?
Цената на Lenovo Yoga Smart Tab е €320 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Lenovo Yoga Smart Tab?
Lenovo Yoga Smart Tab официјално беше претставен на Вторник, 01 Октомври 2019 година.
-
Дали Lenovo Yoga Smart Tab е достапен во продавници?
Не, Lenovo Yoga Smart Tab не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Lenovo Yoga Smart Tab?
Lenovo Yoga Smart Tab тежи околу 580 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Lenovo Yoga Smart Tab?
Дијагоналата на Lenovo Yoga Smart Tab изнесува 10.1 инчи.
-
Колку камери има Lenovo Yoga Smart Tab?
Lenovo Yoga Smart Tab има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.