LG K51S
Спецификации за LG K51S
Општо
| Име на бренд | LG |
| Име на модел | K51S |
| Алтернативно име | LMK510EMW (Меѓународно) LM-K510EMW (Меѓународно) LM-K510 (Меѓународно) |
| Најавен | Понеделник, 27 Април 2020 година |
| Објавен | Понеделник, 27 Април 2020 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €200 |
Дизајн
| Висина | 165.2 мм (6.50 инчи) |
| Ширина | 76.7 мм (3.02 инчи) |
| Дебелина | 8.3 мм (0.33 инчи) |
| Тежина | 194 g (6.84 oz) |
| Бои | Сина, Розова, Црвена, Титаниумска |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.55 инчи |
| Резолуција | 720 × 1600 пиксели |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 282 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 73.8% |
| Заштита на екранот | Во согласност со MIL-STD-810G, Стакло отпорно на гребење |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P35 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 16 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2300 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Внатрешна меморија | 64GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 64GB 3GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Четири камери | 32 MP ( Широкоаголна ) PDAF 5 MP, ƒ/2.2, 115° ( Ултра широкоаголна ) 2 MP ( Макро ) 0.08 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Автоматски блиц Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 13 MP, 1.12 μm, 1/3.1" Големина на сензорот |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 4000 mAh |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi функции | DLNA, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за LG K51S
Видео рецензии
Фотографии од LG K51S
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на LG K51S?
Цената на LG K51S е €200 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на LG K51S?
LG K51S официјално беше претставен на Понеделник, 27 Април 2020 година.
-
Дали LG K51S е достапен во продавници?
Не, LG K51S не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на LG K51S?
LG K51S тежи околу 194 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на LG K51S?
Дијагоналата на LG K51S изнесува 6.55 инчи.
-
Дали LG K51S поддржува 5G мрежи?
Не, LG K51S не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има LG K51S?
LG K51S има Четири камери на задната страна и Една камера за селфи.