LG W11
Спецификации за LG W11
Општо
| Име на бренд | LG |
| Име на модел | W11 |
| Алтернативно име | LM-K310IM (Меѓународно) |
| Најавен | Петок, 06 Ноември 2020 година |
| Статус | Откажан |
| Цени | €110 |
Дизајн
| Висина | 166.2 мм (6.54 инчи) |
| Ширина | 76.3 мм (3.00 инчи) |
| Дебелина | 8.4 мм (0.33 инчи) |
| Бои | Полноќно сино |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.52 инчи |
| Резолуција | 720 × 1600 пиксели |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 269 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 80.9% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P22 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.0 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 32GB 3GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 10 (Quince Tart) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 13 MP ( Широкоаголна ) PDAF 2 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Автоматски блиц Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP ( Широкоаголна ) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 4000 mAh |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од LG W11
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на LG W11?
Цената на LG W11 е €110 и може да се промени во наредните денови.
-
Дали LG W11 е достапен во продавници?
Не, LG W11 не е достапен затоа што беше откажан.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на LG W11?
Дијагоналата на LG W11 изнесува 6.52 инчи.
-
Колку камери има LG W11?
LG W11 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.