Motorola Edge+ (2020)
Спецификации за Motorola Edge+ (2020)
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Edge+ (2020) |
| Алтернативно име | XT2061-3 (Меѓународно) |
| Најавен | Четврток, 14 Мај 2020 година |
| Објавен | Четврток, 14 Мај 2020 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €670 |
Дизајн
| Висина | 161.1 мм (6.34 инчи) |
| Ширина | 71.4 мм (2.81 инчи) |
| Дебелина | 9.6 мм (0.38 инчи) |
| Тежина | 203 g (7.16 oz) |
| Материјали на изработка | Рамка: Алуминиум Предна страна: Gorilla стакло 5 |
| Бои | Балтичко Греј, Smokey Sangria, Гром Греј |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | OLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.7 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2340 пиксели |
| Стапка на освежување | 90 Hz |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 385 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 95.8% |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass 5, Водоотпорен премаз |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 865 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 7 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.84 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.84 GHz – Cortex-A77 3x 2.42 GHz – Cortex-A77 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 650 |
| RAM | 12GB |
| Внатрешна меморија | 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 3.0 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 10 (Quince Tart) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 108 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/1.33" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) 8 MP, ƒ/2.4, 81 mm ( Телефото ), x3 Оптички зум Оптичка стабилизација на слика (OIS) 16 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ултра широкоаголна ), 1.0 μm Автоматски блиц |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц Dual-Tone |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
| Сензори | 3D ToF сензор |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 25 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 0.9 μm |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30/120 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 18 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
| Карактеристики | Обратно безжично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G 4 Gbps DL, LTE (6CA) Cat20 2000/200 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n2 (1900), n5 (850), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.1 |
| USB порти | USB Type-C 3.1 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5) |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Snapdragon Sound технологија, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Motorola Edge+ (2020)
Видео рецензии
Фотографии од Motorola Edge+ (2020)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Edge+ (2020)?
Цената на Motorola Edge+ (2020) е €670 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Edge+ (2020)?
Motorola Edge+ (2020) официјално беше претставен на Четврток, 14 Мај 2020 година.
-
Дали Motorola Edge+ (2020) е достапен во продавници?
Не, Motorola Edge+ (2020) не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Motorola Edge+ (2020)?
Motorola Edge+ (2020) тежи околу 203 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Edge+ (2020)?
Дијагоналата на Motorola Edge+ (2020) изнесува 6.7 инчи.
-
Дали Motorola Edge+ (2020) поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Edge+ (2020) поддржува 5G во следните опсези: n2, n5, n41, n66, n71, n77, n78, n260, n261.
-
Колку камери има Motorola Edge+ (2020)?
Motorola Edge+ (2020) има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.