Motorola Edge+ (2023)
Спецификации за Motorola Edge+ (2023)
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Edge+ (2023) |
| Најавен | Вторник, 02 Мај 2023 година |
| Објавен | Петок, 19 Мај 2023 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | $249.99 |
Дизајн
| Висина | 161.2 мм (6.35 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 8.6 мм (0.34 инчи) |
| Тежина | 203 g (7.16 oz) |
| Сертификати за отпорност | IP68 |
Дисплеј
| Дијагонала на дисплејот | 6.67 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2400 пиксели |
| Стапка на освежување | 165 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 395 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 90% |
| Врвна осветленост | 1300 cd/m² |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 3.36 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.0 |
| Варијанти | 512GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 13 (Tiramisu), Надградливо до Android 14 (Upside Down Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/1.55" Големина на сензорот 12 MP, ƒ/1.6 ( Телефото ), 1.22 μm, x2 Оптички зум, 1/2.93" Големина на сензорот 50 MP, ƒ/2.2, 114° ( Ултра широкоаголна ), 0.64 μm, 1/2.76" Големина на сензорот |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 60 MP, ƒ/2.2 ( Широкоаголна ), 0.61 μm, 1/2.8" Големина на сензорот |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5100 mAh |
| Брзина на жично полнење | 68 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.3 |
| USB порти | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort 1.4 |
| GPS поддршка | Да |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| FM радио | Не |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Edge+ (2023)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Edge+ (2023)?
Цената на Motorola Edge+ (2023) е $249.99 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) официјално беше претставен на Петок, 19 Мај 2023 година.
-
Дали Motorola Edge+ (2023) е достапен во продавници?
Да, Motorola Edge+ (2023) е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) тежи околу 203 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Edge+ (2023)?
Дијагоналата на Motorola Edge+ (2023) изнесува 6.67 инчи.
-
Дали Motorola Edge+ (2023) поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Edge+ (2023) поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Edge+ (2023)?
Motorola Edge+ (2023) има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.