Motorola Moto E5 Play Go
Спецификации за Motorola Moto E5 Play Go
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Moto E5 Play Go |
| Алтернативно име | XT1921 (Меѓународно) MOTXT19218PP (Меѓународно) |
| Најавен | Среда, 01 Август 2018 година |
| Објавен | Среда, 01 Август 2018 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €70 |
Дизајн
| Тежина | 150 g (5.29 oz) |
| Бои | Црна, Темно езеро, Флеш Греј |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 5.2 инчи |
| Резолуција | 480 × 960 пиксели |
| Сооднос на страните | 18:9 |
| Густина на пиксели | 206 ppi |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 425 |
| CPU јадра | 4 |
| CPU технологија | 28 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1.4 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 308 |
| RAM | 1GB |
| Внатрешна меморија | 16GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 16GB 1GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 8.0 (Oreo) |
| Google Play Services | Да |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm Автоматски блиц |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 2800 mAh |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b2 (1900), b4 (1700), b5 (850), b13 (700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | Micro-USB 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, GLONASS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Moto E5 Play Go
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Moto E5 Play Go?
Цената на Motorola Moto E5 Play Go е €70 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Moto E5 Play Go?
Motorola Moto E5 Play Go официјално беше претставен на Среда, 01 Август 2018 година.
-
Дали Motorola Moto E5 Play Go е достапен во продавници?
Не, Motorola Moto E5 Play Go не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Motorola Moto E5 Play Go?
Motorola Moto E5 Play Go тежи околу 150 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Moto E5 Play Go?
Дијагоналата на Motorola Moto E5 Play Go изнесува 5.2 инчи.
-
Колку камери има Motorola Moto E5 Play Go?
Motorola Moto E5 Play Go има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.
-
Може ли да користам Google Play Services на Motorola Moto E5 Play Go?
Да, Google Play Services се целосно поддржани на Motorola Moto E5 Play Go.