Motorola Moto G Stylus 5G (2022)
Спецификации за Motorola Moto G Stylus 5G (2022)
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Moto G Stylus 5G (2022) |
| Алтернативно име | XT2215 (Меѓународно) XT2215-1 (Меѓународно) XT2215-2 (Меѓународно) XT2215-3 (Меѓународно) XT2215-4 (Меѓународно) |
| Најавен | Петок, 22 Април 2022 година |
| Објавен | Среда, 27 Април 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | $78.44 |
Дизајн
| Висина | 168.9 мм (6.65 инчи) |
| Ширина | 75.8 мм (2.98 инчи) |
| Дебелина | 9.3 мм (0.37 инчи) |
| Тежина | 215 g (7.58 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Пластика Рам: Пластика Преден: Стакло |
| Бои | Seafoam Green, Челично сино |
| Дизајнерски карактеристики | Поддршка за стилус |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.8 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2460 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 395 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 85.8% |
| Заштита на екранот | Водоотпорен дизајн |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 695 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 6 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 660 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| RAM | 4GB, 6GB, 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Варијанти | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 12 (Snow Cone), Надградливо до Android 13 (Tiramisu), Планирана надградба до Android 13 (Tiramisu) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 50 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Широкоаголна ), 0.64 μm Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Ултра широкоаголна ), 1.12 μm 2 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP, ƒ/2.2 ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/3.06" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 10 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n5 (850), n12 (700), n14 (700), n26 (850), n29 (700), n30 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.1 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Motorola Moto G Stylus 5G (2022)
Видео рецензии
Фотографии од Motorola Moto G Stylus 5G (2022)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Moto G Stylus 5G (2022)?
Цената на Motorola Moto G Stylus 5G (2022) е $78.44 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Moto G Stylus 5G (2022)?
Motorola Moto G Stylus 5G (2022) официјално беше претставен на Среда, 27 Април 2022 година.
-
Дали Motorola Moto G Stylus 5G (2022) е достапен во продавници?
Да, Motorola Moto G Stylus 5G (2022) е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Moto G Stylus 5G (2022)?
Motorola Moto G Stylus 5G (2022) тежи околу 215 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Moto G Stylus 5G (2022)?
Дијагоналата на Motorola Moto G Stylus 5G (2022) изнесува 6.8 инчи.
-
Дали Motorola Moto G Stylus 5G (2022) поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Moto G Stylus 5G (2022) поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n5, n12, n14, n26, n29, n30, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Moto G Stylus 5G (2022)?
Motorola Moto G Stylus 5G (2022) има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.