Motorola Moto Z4 Force
Спецификации за Motorola Moto Z4 Force
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Moto Z4 Force |
| Статус | Откажан |
Дизајн
| Бои | Црна |
| Отпорност | Отпорен на прав Отпорен на вода (против прскање вода) |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Super AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.4 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2340 пиксели |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 403 ppi |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 855 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 7 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.84 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 48 MP, ƒ/1.6 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.0" Големина на сензорот PDAF 8 MP, ƒ/2.0 ( Телефото ) 13 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц Dual-Tone |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 25 MP, ƒ/1.9 |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Отстранливост | Не се вади |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE (5CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, BDS, GLONASS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Moto Z4 Force
Најчесто поставувани прашања
-
Дали Motorola Moto Z4 Force е достапен во продавници?
Не, Motorola Moto Z4 Force не е достапен затоа што беше откажан.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Moto Z4 Force?
Дијагоналата на Motorola Moto Z4 Force изнесува 6.4 инчи.
-
Колку камери има Motorola Moto Z4 Force?
Motorola Moto Z4 Force има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.