Motorola Razr 2019
Спецификации за Motorola Razr 2019
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 2019 |
| Алтернативно име | XT2000-1 (Меѓународно) XT2000-2 (Меѓународно) |
| Најавен | Четврток, 06 Февруари 2020 година |
| Објавен | Четврток, 06 Февруари 2020 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €510 |
Дизајн
| Висина | 172 мм (6.77 инчи) |
| Ширина | 72 мм (2.83 инчи) |
| Дебелина | 6.9 мм (0.27 инчи) |
| Тежина | 205 g (7.23 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Пластика Рамка: Алуминиум Предна страна: Пластика |
| Бои | Црна, Златна |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив P-OLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.2 инчи |
| Резолуција | 876 × 2142 пиксели |
| Густина на пиксели | 373 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 70.2% |
| Заштита на екранот | Водоотпорен премаз |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 710 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 10 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A75 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 360 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 616 |
| RAM | 6GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Варијанти | 128GB 6GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie), Надградливо до Android 11 (Red Velvet Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP, ƒ/1.7 Dual-Pixel PDAF |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц Dual-Tone |
| Карактеристики | Автоматско фокусирање со ласер Автоматски блиц Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
| Сензори | 3D ToF сензор |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP, ƒ/2.0 |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 2510 mAh |
| Отстранливост | Не се вади |
| Брзина на жично полнење | 15 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b66 (1700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 3.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Motorola Razr 2019
Видео рецензии
Фотографии од Motorola Razr 2019
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 2019?
Цената на Motorola Razr 2019 е €510 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 официјално беше претставен на Четврток, 06 Февруари 2020 година.
-
Дали Motorola Razr 2019 е достапен во продавници?
Не, Motorola Razr 2019 не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 тежи околу 205 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 2019?
Дијагоналата на Motorola Razr 2019 изнесува 6.2 инчи.
-
Дали Motorola Razr 2019 поддржува 5G мрежи?
Не, Motorola Razr 2019 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Motorola Razr 2019?
Motorola Razr 2019 има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.