Motorola Razr 70
Спецификации за Motorola Razr 70
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 70 |
| Најавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Објавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €920 |
Дизајн
| Висина | 171.3 мм (6.74 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 7.3 мм (0.29 инчи) |
| Тежина | 188 g (6.63 oz) |
| Материјали на изработка | Рамка: Алуминиум Предна страна: Пластика (Расклопено) |
| Бои | Зелена, Сиво, Розова, Бела |
| Отпорност | Отпорен на вода (до 1,5 м за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP48 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.9 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2640 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 413 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 84.9% |
| Врвна осветленост | 3000 cd/m² |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass Victus, Во согласност со MIL-STD-810H |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Mediatek Dimensity 7400X |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2600 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 3.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.7 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/1.95" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Ултра широкоаголна ), 1.28 μm, 1/2.76" Големина на сензорот |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.4 ( Широкоаголна ), 0.7 μm, 1/3.14" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 4800 mAh |
| Брзина на жично полнење | 30 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Dolby Atmos, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Razr 70
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 70?
Цената на Motorola Razr 70 е €920 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 70?
Motorola Razr 70 официјално беше претставен на Среда, 29 Април 2026 година.
-
Дали Motorola Razr 70 е достапен во продавници?
Да, Motorola Razr 70 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Razr 70?
Motorola Razr 70 тежи околу 188 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 70?
Дијагоналата на Motorola Razr 70 изнесува 6.9 инчи.
-
Дали Motorola Razr 70 поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Razr 70 поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Razr 70?
Motorola Razr 70 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.