Nokia 5310 (2020)
Спецификации за Nokia 5310 (2020)
Општо
| Име на бренд | Nokia |
| Име на модел | 5310 (2020) |
| Алтернативно име | TA-1230 (Меѓународно) TA-1212 (Меѓународно) |
| Најавен | Четврток, 02 Април 2020 година |
| Објавен | Четврток, 02 Април 2020 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €70 |
Дизајн
| Висина | 123.7 мм (4.87 инчи) |
| Ширина | 52.4 мм (2.06 инчи) |
| Дебелина | 13.1 мм (0.52 инчи) |
| Тежина | 88 g (3.10 oz) |
| Бои | Црно/Црвено, Бело/Црвено |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | TFT LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 2.4 инчи |
| Резолуција | 240 × 320 пиксели |
| Сооднос на страните | 4:3 |
| Густина на пиксели | 167 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 27.5% |
| Екран на допир | Не |
| Екран без рамки | Не |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek MT6260A |
| CPU јадра | 1 |
| CPU технологија | 40 nm |
| Максимална брзина на CPU | 360 MHz |
| CPU архитектура | 32-bit |
| Микроархитектура | ARM7EJ-S |
| Тип на меморија | PSRAM |
| RAM | 8MB |
| Внатрешна меморија | 16MB |
| Варијанти | 16MB 8MB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDHC |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
Предна камера
| Поддршка за камера | Не |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 1200 mAh |
| Отстранливост | Отстранлива |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Mini-SIM + Mini-SIM) |
| 2G опсези | GSM: 900 / 1800 MHz |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Не |
| Bluetooth поддршка | Да, v3.0 + HS |
| USB порти | Micro-USB 1.1 |
| GPS поддршка | Не |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Двојни звучници |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Посебни функции | Посебни хардверски копчиња за контрола на MP3 |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Nokia 5310 (2020)
Видео рецензии
Фотографии од Nokia 5310 (2020)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Nokia 5310 (2020)?
Цената на Nokia 5310 (2020) е €70 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) официјално беше претставен на Четврток, 02 Април 2020 година.
-
Дали Nokia 5310 (2020) е достапен во продавници?
Не, Nokia 5310 (2020) не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) тежи околу 88 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Nokia 5310 (2020)?
Дијагоналата на Nokia 5310 (2020) изнесува 2.4 инчи.
-
Дали Nokia 5310 (2020) поддржува 5G мрежи?
Не, Nokia 5310 (2020) не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Nokia 5310 (2020)?
Nokia 5310 (2020) нема камери.