Oppo Find X9s Pro
Спецификации за Oppo Find X9s Pro
Општо
| Име на бренд | Oppo |
| Име на модел | Find X9s Pro |
| Алтернативно име | PME110 (Меѓународно) |
| Најавен | Вторник, 21 Април 2026 година |
| Објавен | Вторник, 21 Април 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €750 |
Дизајн
| Висина | 150.5 мм (5.93 инчи) |
| Ширина | 71.7 мм (2.82 инчи) |
| Дебелина | 8.4 мм (0.33 инчи) |
| Тежина | 198 g (6.98 oz) |
| Бои | Зелена, Портокалова, Титаниумска, Бела |
| Отпорност | Отпорен на прашина и вода (издржува водени млазови со висок притисок; потоплив до 1.5 м за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.32 инчи |
| Резолуција | 1216 × 2640 пиксели |
| Стапка на освежување | 144 Hz |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 460 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 90.7% |
| Врвна осветленост | 1800 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои 3840Hz PWM Dimming Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR Vivid Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Dimensity 9500 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4.21 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 јадра) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB, 1TB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.1 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | ColorOS 16 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 200 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Широкоаголна ), 0.56 μm, 1/1.4" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 200 MP, ƒ/2.6, 65 mm ( Перископски телефото ), x2.8 Оптички зум, 1/1.56" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (зависно од регионот) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Ултра широкоаголна ) PDAF |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Мултифокусен LED блиц |
| Карактеристики | Сензор на спектар на бои Hasselblad калибрација на боите Hasselblad Ultra HD Висок динамички опсег (HDR) Автофокус (AF) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Видео функции | 3D LUT, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Оптичка стабилизација на слика (OIS) |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Широкоаголна ) |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 7025 mAh |
| Брзина на жично полнење | 80 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 50 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 1800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v6.1 |
| USB порти | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Жироскоп Сензор за близина Ултразвучен сензор за отпечатоци под дисплејот |
| Посебни функции | Програмабилно напојување (PPS) Универзална спецификација за брзо полнење (UFCS) USB Power Delivery |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Oppo Find X9s Pro
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Oppo Find X9s Pro?
Цената на Oppo Find X9s Pro е €750 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro официјално беше претставен на Вторник, 21 Април 2026 година.
-
Дали Oppo Find X9s Pro е достапен во продавници?
Да, Oppo Find X9s Pro е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro тежи околу 198 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Oppo Find X9s Pro?
Дијагоналата на Oppo Find X9s Pro изнесува 6.32 инчи.
-
Дали Oppo Find X9s Pro поддржува 5G мрежи?
Да, Oppo Find X9s Pro поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n25, n26, n28, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79.
-
Колку камери има Oppo Find X9s Pro?
Oppo Find X9s Pro има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.