Samsung Galaxy Z Fold Wide
Спецификации за Samsung Galaxy Z Fold Wide
Општо
| Име на бренд | Samsung |
| Име на модел | Galaxy Z Fold Wide |
| Алтернативно име | SM-F971B (Меѓународно) SM-F971B/DS (Меѓународно) SM-F971U (Меѓународно) SM-F971U1 (Меѓународно) |
| Статус | Гласини |
Дизајн
| Висина | 161.4 мм (6.35 инчи) |
| Ширина | 123.9 мм (4.88 инчи) |
| Дебелина | 4.9 мм (0.19 инчи) |
| Тежина | 199 g (7.02 oz) |
| Бои | Црна, Други бои |
| Отпорност | Прахонепроницаен и водоустойчив (може да се потопи до 1,5 m за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP48 |
| Дизајнерски карактеристики | Напредна Armor алуминиумска рамка |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив Dynamic LTPO AMOLED 2X |
| Дијагонала на дисплејот | 7.6 инчи |
| Резолуција | 1828 × 2584 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 416 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 87.9% |
| Заштита на екранот | Corning Gorilla Glass Ceramic 2 |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен екран на допир HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4320 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB, 1TB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.0 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava), со најмногу 7 големи надградби на Android |
| Кориснички интерфејс | Samsung One UI 8 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP ( Широкоаголна ) Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 50 MP ( Ултра широкоаголна ) Автофокус (AF) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS, Оптичка стабилизација на слика (OIS) |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 10 MP, ƒ/2.2, 18 mm ( Ултра широкоаголна ), 1.12 μm, 1/3.0" Големина на сензорот 10 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Широкоаголна ), 1.12 μm, 1/3.0" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 4800 mAh |
| Брзина на жично полнење | 45 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Поддршка за аудио со висок битрејт, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
| Посебни функции | Слој од титаниумска плоча за зајакнување на екранот |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Samsung Galaxy Z Fold Wide
Најчесто поставувани прашања
-
Дали Samsung Galaxy Z Fold Wide е достапен во продавници?
Не, Samsung Galaxy Z Fold Wide сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Samsung Galaxy Z Fold Wide тежи околу 199 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Дијагоналата на Samsung Galaxy Z Fold Wide изнесува 7.6 инчи.
-
Дали Samsung Galaxy Z Fold Wide поддржува 5G мрежи?
Да, Samsung Galaxy Z Fold Wide поддржува 5G во следните опсези: n1, n2.
-
Колку камери има Samsung Galaxy Z Fold Wide?
Samsung Galaxy Z Fold Wide има Двојна камера на задната страна и Двојна камера за селфи.