TCL Tab 10L
Спецификации за TCL Tab 10L
Општо
| Име на бренд | TCL |
| Име на модел | Tab 10L |
| Алтернативно име | 8491X (Меѓународно) |
| Најавен | Вторник, 04 Јануари 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | ₹7,299 |
Дизајн
| Висина | 243.2 мм (9.57 инчи) |
| Ширина | 158.2 мм (6.23 инчи) |
| Дебелина | 9.2 мм (0.36 инчи) |
| Тежина | 426 g (15.03 oz) |
| Бои | Prime Black |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 10.1 инчи |
| Резолуција | 800 × 1280 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:10 |
| Густина на пиксели | 149 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 76.9% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek MT8167 |
| CPU јадра | 4 |
| CPU технологија | 28 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1.5 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A35 |
| Тип на меморија | LPDDR4 |
| GPU | IMG PowerVR GE8300 |
| RAM | 2GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 32GB 2GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 2 MP |
| Карактеристики | Дигитален зум |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 2 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 4080 mAh |
Мрежа
| Мобилна поврзаност | Не |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Не |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Двојни звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од TCL Tab 10L
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на TCL Tab 10L?
Цената на TCL Tab 10L е ₹7,299 и може да се промени во наредните денови.
-
Дали TCL Tab 10L е достапен во продавници?
Да, TCL Tab 10L е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L тежи околу 426 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на TCL Tab 10L?
Дијагоналата на TCL Tab 10L изнесува 10.1 инчи.
-
Колку камери има TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.