Tecno Pop 5X
Спецификации за Tecno Pop 5X
Општо
| Име на бренд | Tecno |
| Име на модел | Pop 5X |
| Најавен | Четврток, 27 Јануари 2022 година |
| Објавен | Четврток, 27 Јануари 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €70 |
Дизајн
| Висина | 166 мм (6.54 инчи) |
| Ширина | 75.9 мм (2.99 инчи) |
| Дебелина | 8.5 мм (0.33 инчи) |
| Тежина | 150 g (5.29 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Пластика Рам: Пластика Преден: Стакло |
| Бои | Космички сјај, Кристално сина, Dazzle Black |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.52 инчи |
| Резолуција | 720 × 1600 пиксели |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 269 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 81.5% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Unisoc SC9832E |
| CPU јадра | 4 |
| CPU технологија | 28 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1400 MHz |
| Микроархитектура | 4x 1.4 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T820 MP1 |
| RAM | 2GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 32GB 2GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 10 (Quince Tart) |
| Кориснички интерфејс | HIOS |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP, ƒ/2.0 |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 4000 mAh |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за отпечатоци од прсти Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Tecno Pop 5X
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Tecno Pop 5X?
Цената на Tecno Pop 5X е €70 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X официјално беше претставен на Четврток, 27 Јануари 2022 година.
-
Дали Tecno Pop 5X е достапен во продавници?
Да, Tecno Pop 5X е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X тежи околу 150 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Tecno Pop 5X?
Дијагоналата на Tecno Pop 5X изнесува 6.52 инчи.
-
Дали Tecno Pop 5X поддржува 5G мрежи?
Не, Tecno Pop 5X не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Tecno Pop 5X?
Tecno Pop 5X има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.