Tecno Pouvoir 4 Pro
Спецификации за Tecno Pouvoir 4 Pro
Општо
| Име на бренд | Tecno |
| Име на модел | Pouvoir 4 Pro |
| Најавен | Четврток, 23 Јули 2020 година |
| Објавен | Четврток, 23 Јули 2020 година |
| Статус | Прекинат |
Дизајн
| Висина | 174.9 мм (6.89 инчи) |
| Ширина | 79.6 мм (3.13 инчи) |
| Дебелина | 9.2 мм (0.36 инчи) |
| Материјали на изработка | Задна: Пластика Рам: Пластика Преден: Стакло |
| Бои | Фасцинантна виолетова, Боја од мраз жадеит, Маглива сива боја |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 7 инчи |
| Резолуција | 720 × 1640 пиксели |
| Густина на пиксели | 256 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 83.6% |
| Врвна осветленост | 480 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P22 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.0 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Внатрешна меморија | 64GB, 128GB |
| Варијанти | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 10 (Quince Tart) |
| Кориснички интерфејс | HIOS 6.0 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 16 MP, ƒ/1.9 ( Широкоаголна ) Автоматски блиц 5 MP ( Макро ) 0.08 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Quad LED блиц |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP, ƒ/2.0, 27 mm ( Широкоаголна ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц |
Батерија
| Капацитет | 6000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 18 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | Micro-USB 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за отпечатоци од прсти Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Tecno Pouvoir 4 Pro
Видео рецензии
Фотографии од Tecno Pouvoir 4 Pro
Најчесто поставувани прашања
-
Кој е датумот на излегување на Tecno Pouvoir 4 Pro?
Tecno Pouvoir 4 Pro официјално беше претставен на Четврток, 23 Јули 2020 година.
-
Дали Tecno Pouvoir 4 Pro е достапен во продавници?
Не, Tecno Pouvoir 4 Pro не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Tecno Pouvoir 4 Pro?
Дијагоналата на Tecno Pouvoir 4 Pro изнесува 7 инчи.
-
Дали Tecno Pouvoir 4 Pro поддржува 5G мрежи?
Не, Tecno Pouvoir 4 Pro не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Tecno Pouvoir 4 Pro?
Tecno Pouvoir 4 Pro има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.