Ulefone Armor 27
Спецификации за Ulefone Armor 27
Општо
| Име на бренд | Ulefone |
| Име на модел | Armor 27 |
| Најавен | Петок, 01 Ноември 2024 година |
| Објавен | Петок, 01 Ноември 2024 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €340 |
Дизајн
| Висина | 182.8 мм (7.20 инчи) |
| Ширина | 86.8 мм (3.42 инчи) |
| Дебелина | 18.5 мм (0.73 инчи) |
| Тежина | 441 g (15.56 oz) |
| Бои | Црна |
| Отпорност | Отпорен на прашина и вода (издржува висок притисок на водни струи; може да се потопи до 2 m за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69K |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.78 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2460 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 396 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 68.8% |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass Victus, Отпорно на падови (до 2 м), Во согласност со MIL-STD-810H, Mohs ниво 4 |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio G99 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 6 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 12GB |
| Внатрешна меморија | 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 2.2 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 14 (Upside Down Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 50 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 1.2 μm, 1/1.31" Големина на сензорот PDAF 50 MP, ƒ/2.2, 117° ( Ултра широкоаголна ) 64 MP, ƒ/1.8 ( Ноќна визија ) 2 инфрачервени светла |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.5 ( Широкоаголна ), 0.8 μm |
| Видео поддршка | Да |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 10600 mAh |
| Брзина на жично полнење | 33 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 30 W |
| Карактеристики | Обратно безжично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
| Посебни функции | Конектор за додатоци (ендоскоп, микроскоп Ulefone) |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Ulefone Armor 27
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Ulefone Armor 27?
Цената на Ulefone Armor 27 е €340 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Ulefone Armor 27?
Ulefone Armor 27 официјално беше претставен на Петок, 01 Ноември 2024 година.
-
Дали Ulefone Armor 27 е достапен во продавници?
Да, Ulefone Armor 27 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Ulefone Armor 27?
Ulefone Armor 27 тежи околу 441 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Ulefone Armor 27?
Дијагоналата на Ulefone Armor 27 изнесува 6.78 инчи.
-
Дали Ulefone Armor 27 поддржува 5G мрежи?
Не, Ulefone Armor 27 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Ulefone Armor 27?
Ulefone Armor 27 има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.