Ulefone Armor 7
Спецификации за Ulefone Armor 7
Општо
| Име на бренд | Ulefone |
| Име на модел | Armor 7 |
| Најавен | Вторник, 01 Октомври 2019 година |
| Објавен | Вторник, 01 Октомври 2019 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €440 |
Дизајн
| Висина | 165.9 мм (6.53 инчи) |
| Ширина | 81 мм (3.19 инчи) |
| Дебелина | 13.6 мм (0.54 инчи) |
| Тежина | 290 g (10.23 oz) |
| Бои | Црна |
| Отпорност | Отпорен на прав Отпорност на вода |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69K |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.3 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2340 пиксели |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 409 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 72.5% |
| Заштита на екранот | Отпорно на падови (до 1,2 м), Во согласност со MIL-STD-810G |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P90 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A55 Cortex-A75 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GM 9446 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 48 MP, ƒ/1.7 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.0" Големина на сензорот PDAF 16 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ) Автоматски блиц 8 MP, ƒ/2.4 ( Телефото ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Пет LED блиц |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/3.06" Големина на сензорот |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5500 mAh |
| Брзина на жично полнење | 15 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 10 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE (2CA) Cat13 600/150 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Бароцептор Компас / Магнетометар Coulombmeter Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за срцев ритам Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Ulefone Armor 7
Видео рецензии
Фотографии од Ulefone Armor 7
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Ulefone Armor 7?
Цената на Ulefone Armor 7 е €440 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 официјално беше претставен на Вторник, 01 Октомври 2019 година.
-
Дали Ulefone Armor 7 е достапен во продавници?
Не, Ulefone Armor 7 не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 тежи околу 290 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Ulefone Armor 7?
Дијагоналата на Ulefone Armor 7 изнесува 6.3 инчи.
-
Колку камери има Ulefone Armor 7?
Ulefone Armor 7 има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.