Ulefone Armor Mini 20
Спецификации за Ulefone Armor Mini 20
Општо
| Име на бренд | Ulefone |
| Име на модел | Armor Mini 20 |
| Најавен | Недела, 01 Септември 2024 година |
| Објавен | Недела, 01 Септември 2024 година |
| Статус | Достапен |
Дизајн
| Висина | 133.5 мм (5.26 инчи) |
| Ширина | 63.3 мм (2.49 инчи) |
| Дебелина | 24.9 мм (0.98 инчи) |
| Тежина | 301 g (10.62 oz) |
| Бои | Црна |
| Отпорност | Отпорен на прашина и вода (издржува висок притисок на водни струи; може да се потопи до 2 m за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69K |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 4.7 инчи |
| Резолуција | 720 × 1600 пиксели |
| Стапка на освежување | 90 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 373 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 63.1% |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass Victus, Отпорно на падови (до 2 м), Во согласност со MIL-STD-810H, Mohs ниво 4 |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio G99 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 6 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 2.2 |
| Варијанти | 256GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 14 (Upside Down Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 1.2 μm, 1/1.31" Големина на сензорот 64 MP, ƒ/1.8 ( Ноќна визија ) 2 инфрачервени светла |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.5 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.8" Големина на сензорот |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 6200 mAh |
| Брзина на жично полнење | 33 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
| Карактеристики | Обратно безжично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
| Посебни функции | Посебен фенер со 500 лумени |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Ulefone Armor Mini 20
Најчесто поставувани прашања
-
Кој е датумот на излегување на Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 официјално беше претставен на Недела, 01 Септември 2024 година.
-
Дали Ulefone Armor Mini 20 е достапен во продавници?
Да, Ulefone Armor Mini 20 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 тежи околу 301 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Ulefone Armor Mini 20?
Дијагоналата на Ulefone Armor Mini 20 изнесува 4.7 инчи.
-
Дали Ulefone Armor Mini 20 поддржува 5G мрежи?
Не, Ulefone Armor Mini 20 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.