Umidigi F1
Спецификации за Umidigi F1
Општо
| Име на бренд | Umidigi |
| Име на модел | F1 |
| Најавен | Вторник, 01 Јануари 2019 година |
| Објавен | Вторник, 01 Јануари 2019 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €200 |
Дизајн
| Висина | 156.7 мм (6.17 инчи) |
| Ширина | 74.3 мм (2.93 инчи) |
| Дебелина | 8.8 мм (0.35 инчи) |
| Тежина | 186 g (6.56 oz) |
| Бои | Црна, Златна, Црвена |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.3 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2340 пиксели |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 409 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 83.7% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P60 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.0 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A53 Cortex-A73 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G72 MP3 |
| RAM | 4GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 128GB 4GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 9.0 (Pie) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 16 MP, ƒ/1.7, 1.12 μm, 1/2.8" Големина на сензорот PDAF 8 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц Dual-Tone |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Компензација на експозицијата Откривање на лице Геотагирање Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP, ƒ/2.2, 26 mm ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/3.06" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 5150 mAh |
| Отстранливост | Не се вади |
| Брзина на жично полнење | 18 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE (2CA) Cat13 600/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.1 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, GLONASS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Umidigi F1
Видео рецензии
Фотографии од Umidigi F1
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Umidigi F1?
Цената на Umidigi F1 е €200 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Umidigi F1?
Umidigi F1 официјално беше претставен на Вторник, 01 Јануари 2019 година.
-
Дали Umidigi F1 е достапен во продавници?
Не, Umidigi F1 не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Umidigi F1?
Umidigi F1 тежи околу 186 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Umidigi F1?
Дијагоналата на Umidigi F1 изнесува 6.3 инчи.
-
Колку камери има Umidigi F1?
Umidigi F1 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.