Umidigi G5
Спецификации за Umidigi G5
Општо
| Име на бренд | Umidigi |
| Име на модел | G5 |
| Најавен | Понеделник, 07 Август 2023 година |
| Објавен | Понеделник, 07 Август 2023 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | £89.99 €109.99 $99.99 |
Дизајн
| Висина | 163.9 мм (6.45 инчи) |
| Ширина | 75.7 мм (2.98 инчи) |
| Дебелина | 8.8 мм (0.35 инчи) |
| Тежина | 195 g (6.88 oz) |
| Бои | Црна, Сива, Зелена, Виолетова, Бела |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 6.6 инчи |
| Резолуција | 720 × 1612 пиксели |
| Стапка на освежување | 90 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 267 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 84.3% |
| Врвна осветленост | 400 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Unisoc T606 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1.6 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 1.6 GHz – Cortex-A75 6x 1.6 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MP1 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 13 (Tiramisu) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ) Автофокус (AF) 2 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP, ƒ/2.2 ( Широкоаголна ) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 5000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 10 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Umidigi G5
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Umidigi G5?
Цената на Umidigi G5 е €109.99 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Umidigi G5?
Umidigi G5 официјално беше претставен на Понеделник, 07 Август 2023 година.
-
Дали Umidigi G5 е достапен во продавници?
Да, Umidigi G5 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Umidigi G5?
Umidigi G5 тежи околу 195 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Umidigi G5?
Дијагоналата на Umidigi G5 изнесува 6.6 инчи.
-
Дали Umidigi G5 поддржува 5G мрежи?
Не, Umidigi G5 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Umidigi G5?
Umidigi G5 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.