Vivo Pad6 Pro
Спецификации за Vivo Pad6 Pro
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | Pad6 Pro |
| Најавен | Понеделник, 30 Март 2026 година |
| Објавен | Петок, 03 Април 2026 година |
| Статус | Наскоро |
| Цени | €570 |
Дизајн
| Висина | 297 мм (11.69 инчи) |
| Ширина | 199.8 мм (7.87 инчи) |
| Дебелина | 6.2 мм (0.24 инчи) |
| Тежина | 663 g (23.39 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: алуминиум Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Сина, Сива, Виолетова |
| Дизајнерски карактеристики | Поддршка за стилус |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 13.2 инчи |
| Резолуција | 2512 × 3840 пиксели |
| Стапка на освежување | 144 Hz |
| Сооднос на страните | 3:2 |
| Густина на пиксели | 348 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 86.8% |
| Врвна осветленост | 1200 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен додирен екран HDR Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4.6 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.1 |
| Варијанти | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 6 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 13 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Панорама |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 13000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 66 W |
| Карактеристики | Обратно жично полнење |
Мрежа
| Мобилна поврзаност | Не |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | 8 звучници, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Жироскоп Сензор за близина (само за додатоци) |
| Посебни функции | USB Power Delivery |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo Pad6 Pro
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo Pad6 Pro?
Цената на Vivo Pad6 Pro е €570 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е очекуваниот датум на излегување за Vivo Pad6 Pro?
Vivo Pad6 Pro ќе биде достапен од Петок, 03 Април 2026 година.
-
Дали Vivo Pad6 Pro е достапен во продавници?
Не, Vivo Pad6 Pro сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Vivo Pad6 Pro?
Vivo Pad6 Pro тежи околу 663 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo Pad6 Pro?
Дијагоналата на Vivo Pad6 Pro изнесува 13.2 инчи.
-
Колку камери има Vivo Pad6 Pro?
Vivo Pad6 Pro има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.