Vivo V19
Спецификации за Vivo V19
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | V19 |
| Најавен | Среда, 29 Април 2020 година |
| Објавен | Среда, 29 Април 2020 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | €310 |
Дизајн
| Висина | 159.6 мм (6.28 инчи) |
| Ширина | 75 мм (2.95 инчи) |
| Дебелина | 8.5 мм (0.33 инчи) |
| Тежина | 186 g (6.56 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Стакло Рам: Пластика Преден: Стакло |
| Бои | Мистично сребро / елегантно сребро, Црно пијано/Сјајно црно |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Super AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.44 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2400 пиксели |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 409 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 83.7% |
| Врвна осветленост | 1200 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран HDR10 Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 712 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 10 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.3 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A75 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 360 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 616 |
| RAM | 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 2.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 10 (Quince Tart) |
| Кориснички интерфејс | Funtouch 10.0 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Четири камери | 48 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.0" Големина на сензорот PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ултра широкоаголна ), 1.12 μm, 1/4.0" Големина на сензорот 2 MP ( Макро ) 0.08 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Автоматски блиц Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 32 MP, ƒ/2.1, 23 mm ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.8" Големина на сензорот 8 MP, ƒ/2.3, 17 mm ( Ултра широкоаголна ) |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 4500 mAh |
| Брзина на жично полнење | 33 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Vivo V19
Видео рецензии
Фотографии од Vivo V19
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo V19?
Цената на Vivo V19 е €310 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Vivo V19?
Vivo V19 официјално беше претставен на Среда, 29 Април 2020 година.
-
Дали Vivo V19 е достапен во продавници?
Не, Vivo V19 не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Vivo V19?
Vivo V19 тежи околу 186 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo V19?
Дијагоналата на Vivo V19 изнесува 6.44 инчи.
-
Дали Vivo V19 поддржува 5G мрежи?
Не, Vivo V19 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Vivo V19?
Vivo V19 има Четири камери на задната страна и Двојна камера за селфи.