Vivo V25e
Спецификации за Vivo V25e
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | V25e |
| Алтернативно име | V2201 (Меѓународно) |
| Најавен | Вторник, 30 Август 2022 година |
| Објавен | Среда, 07 Септември 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €300 |
Дизајн
| Висина | 159.2 мм (6.27 инчи) |
| Ширина | 74.2 мм (2.92 инчи) |
| Дебелина | 7.8 мм (0.31 инчи) |
| Тежина | 183 g (6.46 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Стакло Преден: Стакло |
| Бои | Дијамантско црно, Изгрејсонце злато |
| Отпорност | Отпорен на прав Отпорен на вода (против прскање вода) |
| Сертификати за отпорност | IP54 |
| Дизајнерски карактеристики | Промена на боја на задниот панел |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.44 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2404 пиксели |
| Стапка на освежување | 90 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 409 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 84.7% |
| Врвна осветленост | 1300 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio G99 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 6 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.2 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 12 (Snow Cone) |
| Кориснички интерфејс | Funtouch 12 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Тројна камера | 64 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 0.7 μm Оптичка стабилизација на слика (OIS) 2 MP ( Макро ) 0.08 MP ( Помошна леќа ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ) |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 4500 mAh |
| Брзина на жично полнење | 44 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Жироскоп Сензор за близина Оптички сензор за отпечаток од прст под екранот |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo V25e
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo V25e?
Цената на Vivo V25e е €300 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Vivo V25e?
Vivo V25e официјално беше претставен на Среда, 07 Септември 2022 година.
-
Дали Vivo V25e е достапен во продавници?
Да, Vivo V25e е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Vivo V25e?
Vivo V25e тежи околу 183 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo V25e?
Дијагоналата на Vivo V25e изнесува 6.44 инчи.
-
Дали Vivo V25e поддржува 5G мрежи?
Не, Vivo V25e не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Vivo V25e?
Vivo V25e има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.