Vivo V70 FE
Спецификации за Vivo V70 FE
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | V70 FE |
| Алтернативно име | V2550 (Меѓународно) |
| Најавен | Понеделник, 09 Март 2026 година |
| Објавен | Вторник, 17 Март 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | ₹40,890 |
Дизајн
| Висина | 163.7 мм (6.44 инчи) |
| Ширина | 76.2 мм (3.00 инчи) |
| Дебелина | 7.6 мм (0.30 инчи) |
| Тежина | 200 g (7.05 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Пластика Рам: Пластика Преден: Стакло |
| Бои | темно сина, Виолетова, Сребрена |
| Отпорност | отпорен на прашина и вода (издржува млазови вода под висок притисок; потопување до 1,5 м до 2 часа) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.83 инчи |
| Резолуција | 1260 × 2800 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 449 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 90.7% |
| Врвна осветленост | 1900 cd/m² |
| Заштита на екранот | Mohs ниво 4 |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Mediatek Dimensity 7360 Turbo |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.5 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB, 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 3.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 6 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 200 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Широкоаголна ), 1/1.56" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ултра широкоаголна ), 1/4.0" Големина на сензорот |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Прстенест LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео функции | Gyro-EIS, Оптичка стабилизација на слика (OIS) |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Широкоаголна ), 0.7 μm, 1/3.1" Големина на сензорот 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Широкоаголна ) Автофокус (AF) (Само Индија) |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 7000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 90 W |
| Карактеристики | Бипас полнење Обратно жично полнење Жично полнење од 0 до 100% за 60 минути (како што е наведено) |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Жироскоп Оптички сензор за отпечаток од прст под екранот Сензор за близина |
| Посебни функции | Технологија Darkness Glow (зависи од пазарот) |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo V70 FE
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo V70 FE?
Цената на Vivo V70 FE е ₹40,890 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE официјално беше претставен на Вторник, 17 Март 2026 година.
-
Дали Vivo V70 FE е достапен во продавници?
Да, Vivo V70 FE е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE тежи околу 200 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo V70 FE?
Дијагоналата на Vivo V70 FE изнесува 6.83 инчи.
-
Дали Vivo V70 FE поддржува 5G мрежи?
Да, Vivo V70 FE поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.
-
Колку камери има Vivo V70 FE?
Vivo V70 FE има Двојна камера на задната страна и Двојна камера за селфи.