Vivo X60t Pro+
Спецификации за Vivo X60t Pro+
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | X60t Pro+ |
| Алтернативно име | V2056A (Меѓународно) |
| Најавен | Понеделник, 28 Јуни 2021 година |
| Објавен | Понеделник, 28 Јуни 2021 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €650 |
Дизајн
| Висина | 158.6 мм (6.24 инчи) |
| Ширина | 73.4 мм (2.89 инчи) |
| Дебелина | 9.1 мм (0.36 инчи) |
| Тежина | 191 g (6.74 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: веганска кожа Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Сина, Портокалова |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Super AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.56 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2376 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 398 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 89.8% |
| Врвна осветленост | 1300 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 888 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 5 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.84 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 3.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 1.0 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Четири камери | 50 MP, ƒ/1.6 ( Широкоаголна ), 1.2 μm, 1/1.31" Големина на сензорот Dual-Pixel PDAF Оптичка стабилизација на слика (OIS) 8 MP, ƒ/3.4, 125 mm ( Перископски телефото ), x5 Оптички зум, 1/4.0" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) 12 MP, ƒ/2.0, 50 mm ( Телефото ), x2 Оптички зум 48 MP, 114° ( Ултра широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.0" Големина на сензорот Gimbal Stabilization |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Двоен LED блиц Dual-Tone |
| Карактеристики | Автоматско фокусирање со ласер Автоматски блиц Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Pixel Shift Допрете за фокус Zeiss оптика Сензор на спектар на бои |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS, HDR10+ |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/2.8" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Капацитет | 4200 mAh |
| Брзина на жично полнење | 55 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.2 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS, NavIC |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | 32-бит/192 kHz Hi-Res аудио |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас / Магнетометар Сензор за отпечатоци од прсти Жироскоп Виртуелен сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo X60t Pro+
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo X60t Pro+?
Цената на Vivo X60t Pro+ е €650 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Vivo X60t Pro+?
Vivo X60t Pro+ официјално беше претставен на Понеделник, 28 Јуни 2021 година.
-
Дали Vivo X60t Pro+ е достапен во продавници?
Да, Vivo X60t Pro+ е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Vivo X60t Pro+?
Vivo X60t Pro+ тежи околу 191 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo X60t Pro+?
Дијагоналата на Vivo X60t Pro+ изнесува 6.56 инчи.
-
Дали Vivo X60t Pro+ поддржува 5G мрежи?
Да, Vivo X60t Pro+ поддржува 5G во следните опсези: n1, n3, n28, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Колку камери има Vivo X60t Pro+?
Vivo X60t Pro+ има Четири камери на задната страна и Една камера за селфи.