Vivo Y55L (vivo 1603)
Спецификации за Vivo Y55L (vivo 1603)
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | Y55L (vivo 1603) |
| Алтернативно име | 1603 (Меѓународно) |
| Најавен | Сабота, 01 Октомври 2016 година |
| Објавен | Сабота, 01 Октомври 2016 година |
| Статус | Прекинат |
| Цени | ₹9,500 |
Дизајн
| Висина | 147.9 мм (5.82 инчи) |
| Ширина | 72.9 мм (2.87 инчи) |
| Дебелина | 7.5 мм (0.30 инчи) |
| Тежина | 142 g (5.01 oz) |
| Бои | Златна, Сива |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 5.2 инчи |
| Резолуција | 720 × 1280 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:9 |
| Густина на пиксели | 282 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 69.1% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 430 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 28 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1.4 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 505 |
| RAM | 2GB |
| Внатрешна меморија | 16GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 16GB 2GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 6.0 (Marshmallow) |
| Кориснички интерфејс | Funtouch 2.6 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP Автоматски блиц |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Режим на континуирано снимање Дигитален зум Компензација на експозицијата Откривање на лице Висок динамички опсег (HDR) ISO поставки Панорама Допрете за фокус |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP |
Батерија
| Тип | Li-Ion |
| Капацитет | 2650 mAh |
| Отстранливост | Не се вади |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Micro-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b40 (2300 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo Y55L (vivo 1603)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Vivo Y55L (vivo 1603)?
Цената на Vivo Y55L (vivo 1603) е ₹9,500 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Vivo Y55L (vivo 1603)?
Vivo Y55L (vivo 1603) официјално беше претставен на Сабота, 01 Октомври 2016 година.
-
Дали Vivo Y55L (vivo 1603) е достапен во продавници?
Не, Vivo Y55L (vivo 1603) не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.
-
Која е тежината на Vivo Y55L (vivo 1603)?
Vivo Y55L (vivo 1603) тежи околу 142 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo Y55L (vivo 1603)?
Дијагоналата на Vivo Y55L (vivo 1603) изнесува 5.2 инчи.
-
Колку камери има Vivo Y55L (vivo 1603)?
Vivo Y55L (vivo 1603) има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.