Мени

Тема

Јазик

Gionee S12 Lite 5
Gionee

Gionee S12 Lite

  • Оперативен систем Android 10
  • Дисплеј 6.52 инчи 720x1600 пиксели
  • Батерија 4000 mAh Li-Poly
  • Перформанси 3GB RAM Helio A25
  • Камера 13MP 1080p
  • Внатрешна меморија 32GB eMMC 5.1

Спецификации за Gionee S12 Lite

Општо

Име на бренд
Gionee
Име на модел
S12 Lite
Алтернативно име
H602
Најавен
Понеделник, 05 Октомври 2020 година
Објавен
Понеделник, 05 Октомври 2020 година
Статус
Прекинат
Цени
₹11,999

Дизајн

Висина
166.2 мм (6.54 инчи)
Ширина
76.3 мм (3.00 инчи)
Дебелина
8.4 мм (0.33 инчи)
Тежина
174 g (6.14 oz)
Материјали на изработка
Задна: Пластика
Рам: Пластика
Преден: Стакло
Бои
Сина, Сива, Зелена

Дисплеј

Тип на дисплеј
IPS LCD
Дијагонала на дисплејот
6.52 инчи
Резолуција
720 × 1600 пиксели
Сооднос на страните
20:9
Густина на пиксели
269 ppi
Однос екран-тело
≈ 80.9%
Екран на допир
Да
Екран без рамки
Да
Дополнителни можности на дисплејот
Капацитивен екран на допир
Мултитач дисплеј

Хардвер

Чипсет
MediaTek Helio A25
CPU јадра
8
CPU технологија
12 nm
Максимална брзина на CPU
1.8 GHz
CPU архитектура
64-bit
Микроархитектура
Cortex-A53
Тип на меморија
LPDDR4X
GPU
IMG PowerVR GE8320
RAM
3GB
Внатрешна меморија
32GB
Тип на внатрешна меморија
eMMC 5.1
Варијанти
32GB 3GB RAM
Проширлива меморија
Да
Слотови за картички
microSDXC

Софтвер

Оперативен систем
Android 10 (Quince Tart)

Главна камера

Поддршка за камера
Да
Тројна камера
13 MP ( Широкоаголна )
Автоматски блиц

5 MP ( Ултра широкоаголна )
0.08 MP ( Помошна леќа )
Поддршка за блиц
Да
Тип на блиц
LED блиц
Карактеристики
Автоматски блиц
Режим на континуирано снимање
Дигитален зум
Компензација на експозицијата
Препознавање лице
Висок динамички опсег (HDR)
ISO поставки
Допрете за фокус
Видео поддршка
Да
Видео резолуција
1080p @ 30 fps

Предна камера

Поддршка за камера
Да
Една камера
8 MP
Видео поддршка
Да
Видео резолуција
1080p @ 30 fps

Батерија

Тип
Li-Poly
Капацитет
4000 mAh

Мрежа

SIM картички
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE поддршка
Да
Брзина на податоци
LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/11.5 Mbps
2G опсези
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G опсези
HSPA: 900 / 2100 MHz
4G опсези
LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b40 (2300 MHz)

Поврзување

Wi-Fi поддршка
Да ( Wi-Fi 4 )
Wi-Fi стандарди
802.11/b/g/n
Wi-Fi функции
Мобилна хотспот
Bluetooth поддршка
Да, v4.2
USB порти
Micro-USB 2.0
USB On-The-Go
USB поврзување
Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS)
GPS поддршка
Да
GPS функции
GPS
NFC поддршка
Не

Мултимедија

Звучник
Да
Приклучок за слушалки
Да
FM радио
Да

Карактеристики

Сензори
Акцелерометар
Сензор за отпечатоци од прсти
Сензор за близина

Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.

Фотографии од Gionee S12 Lite

Најчесто поставувани прашања

Која е цената на Gionee S12 Lite?

Цената на Gionee S12 Lite е ₹11,999 и може да се промени во наредните денови.

Кој е датумот на излегување на Gionee S12 Lite?

Gionee S12 Lite официјално беше претставен на Понеделник, 05 Октомври 2020 година.

Дали Gionee S12 Lite е достапен во продавници?

Не, Gionee S12 Lite не е достапен во официјалните продавници затоа што повеќе не се произведува. Можно е да се најде кај препродавачи.

Која е тежината на Gionee S12 Lite?

Gionee S12 Lite тежи околу 174 грама.

Колкава е дијагоналата на екранот на Gionee S12 Lite?

Дијагоналата на Gionee S12 Lite изнесува 6.52 инчи.

Дали Gionee S12 Lite поддржува 5G мрежи?

Не, Gionee S12 Lite не поддржува 5G мрежи.

Колку камери има Gionee S12 Lite?

Gionee S12 Lite има Тројна камера на задната страна и Една камера за селфи.