Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Спецификации за Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Општо
| Име на бренд | Lenovo |
| Име на модел | Tab M8 (3rd Gen) |
| Најавен | Понеделник, 28 Јуни 2021 година |
| Објавен | Вторник, 01 Февруари 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | ₹12,990 |
Дизајн
| Висина | 199.1 мм (7.84 инчи) |
| Ширина | 121.8 мм (4.80 инчи) |
| Дебелина | 8.2 мм (0.32 инчи) |
| Тежина | 305 g (10.76 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: алуминиум Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Ronелезна сива боја, Platinum Grey |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 8 инчи |
| Резолуција | 800 × 1280 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:10 |
| Густина на пиксели | 189 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 76.5% |
| Врвна осветленост | 350 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P22T |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.3 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP Автоматски блиц |
| Карактеристики | Дигитален зум |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 2 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5100 mAh |
Мрежа
| SIM картички | Single SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | LTE - cellular model only, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Lenovo Tab M8 (3rd Gen)
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Цената на Lenovo Tab M8 (3rd Gen) е ₹12,990 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) официјално беше претставен на Вторник, 01 Февруари 2022 година.
-
Дали Lenovo Tab M8 (3rd Gen) е достапен во продавници?
Да, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) тежи околу 305 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Дијагоналата на Lenovo Tab M8 (3rd Gen) изнесува 8 инчи.
-
Дали Lenovo Tab M8 (3rd Gen) поддржува 5G мрежи?
Не, Lenovo Tab M8 (3rd Gen) не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Lenovo Tab M8 (3rd Gen)?
Lenovo Tab M8 (3rd Gen) има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.