Motorola Tab G20
Спецификации за Motorola Tab G20
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Tab G20 |
| Најавен | Четврток, 30 Септември 2021 година |
| Објавен | Сабота, 02 Октомври 2021 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €130 |
Дизајн
| Висина | 199.1 мм (7.84 инчи) |
| Ширина | 121.8 мм (4.80 инчи) |
| Дебелина | 8.2 мм (0.32 инчи) |
| Тежина | 305 g (10.76 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: алуминиум Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Платина сива боја |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | TDDI IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 8 инчи |
| Резолуција | 800 × 1280 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:10 |
| Густина на пиксели | 189 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 76.5% |
| Врвна осветленост | 350 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Helio P22T |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 12 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.3 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Тип на внатрешна меморија | eMMC 5.1 |
| Варијанти | 32GB 3GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 5 MP Автоматски блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 2 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 5100 mAh |
| Брзина на жично полнење | 10 W |
Мрежа
| Мобилна поврзаност | Не |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.0 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | GPS, GLONASS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Tab G20
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Tab G20?
Цената на Motorola Tab G20 е €130 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Tab G20?
Motorola Tab G20 официјално беше претставен на Сабота, 02 Октомври 2021 година.
-
Дали Motorola Tab G20 е достапен во продавници?
Да, Motorola Tab G20 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Tab G20?
Motorola Tab G20 тежи околу 305 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Tab G20?
Дијагоналата на Motorola Tab G20 изнесува 8 инчи.
-
Дали Motorola Tab G20 поддржува 5G мрежи?
Не, Motorola Tab G20 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Motorola Tab G20?
Motorola Tab G20 има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.