Motorola Razr 50
Спецификации за Motorola Razr 50
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 50 |
| Алтернативно име | XT2453-1 (Меѓународно) |
| Најавен | Вторник, 25 Јуни 2024 година |
| Објавен | Вторник, 25 Јуни 2024 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | £499.97 €499.99 ₹49,999 |
Дизајн
| Висина | 171.3 мм (6.74 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 7.3 мм (0.29 инчи) |
| Тежина | 188 g (6.63 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: силиконски полимер (еко кожа) Рамка: Алуминиум (серија 6000) Предна страна: Gorilla Glass Victus (Преклопен) Предна страна: Пластика (Расклопено) Шарка: Нерѓосувачки челик |
| Бои | Црна, Сива, Портокалова |
| Отпорност | Отпорен на вода (до 1,5 м за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IPX8 |
| Дизајнерски карактеристики | Преклопен телефон |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | AMOLED, Преклоплив LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.9 инчи |
| Резолуција | 1080 × 2640 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Густина на пиксели | 413 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 84.9% |
| Врвна осветленост | 3000 cd/m² |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass Victus |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен додирен екран HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Mediatek Dimensity 7300X |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.5 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 2.2 |
| Варијанти | 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 14 (Upside Down Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.7, 25 mm ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/1.95" Големина на сензорот Dual-Pixel PDAF Оптичка стабилизација на слика (OIS) 13 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ултра широкоаголна ), 1.12 μm, 1/3.0" Големина на сензорот Автофокус (AF) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.4, 25 mm ( Широкоаголна ), 0.7 μm, 1/3.14" Големина на сензорот |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Батерија
| Капацитет | 4200 mAh |
| Брзина на жично полнење | 30 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Razr 50
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 50?
Цената на Motorola Razr 50 е €499.99 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 официјално беше претставен на Вторник, 25 Јуни 2024 година.
-
Дали Motorola Razr 50 е достапен во продавници?
Да, Motorola Razr 50 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 тежи околу 188 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 50?
Дијагоналата на Motorola Razr 50 изнесува 6.9 инчи.
-
Дали Motorola Razr 50 поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Razr 50 поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Razr 50?
Motorola Razr 50 има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.