Motorola Razr 70+
Спецификации за Motorola Razr 70+
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 70+ |
| Најавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Објавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €1,150 |
Дизајн
| Висина | 171.4 мм (6.75 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 7.1 мм (0.28 инчи) |
| Тежина | 189 g (6.67 oz) |
| Материјали на изработка | Предна страна: Gorilla Glass Victus (Преклопен) Предна страна: Пластика (Расклопено) Шарка: титан |
| Бои | Зелена |
| Сертификати за отпорност | IP48 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.9 инчи |
| Резолуција | 1084 × 2640 пиксели |
| Стапка на освежување | 165 Hz |
| Густина на пиксели | 414 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 85.1% |
| Врвна осветленост | 3000 cd/m² |
| Заштита на екранот | Стакло Corning Gorilla Glass Victus |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 4 nm |
| Максимална брзина на CPU | 3.0 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 3.0 GHz – Cortex-X4 4x 2.8 GHz – Cortex-A720 3x 2.0 GHz – Cortex-A520 |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 735 |
| RAM | 12GB |
| Внатрешна меморија | 256GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.0 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 0.8 μm, 1/1.95" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Ултра широкоаголна ), 1.28 μm, 1/2.76" Големина на сензорот |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Видео функции | Dolby Vision, HDR10+ |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 32 MP, ƒ/2.4 ( Широкоаголна ), 0.7 μm |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Батерија
| Капацитет | 4500 mAh |
| Брзина на жично полнење | 45 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 15 W |
| Карактеристики | Обратно жично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Tri-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Dolby Atmos, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Razr 70+
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 70+?
Цената на Motorola Razr 70+ е €1,150 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ официјално беше претставен на Среда, 29 Април 2026 година.
-
Дали Motorola Razr 70+ е достапен во продавници?
Да, Motorola Razr 70+ е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ тежи околу 189 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 70+?
Дијагоналата на Motorola Razr 70+ изнесува 6.9 инчи.
-
Дали Motorola Razr 70+ поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Razr 70+ поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Razr 70+?
Motorola Razr 70+ има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.