Motorola Razr 60 Ultra
Спецификации за Motorola Razr 60 Ultra
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 60 Ultra |
| Алтернативно име | XT2551-6 (Меѓународно) |
| Најавен | Четврток, 24 Април 2025 година |
| Објавен | Петок, 25 Април 2025 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | $1,299.99 £897.99 €620.82 |
Дизајн
| Висина | 171.5 мм (6.75 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 7.2 мм (0.28 инчи) |
| Тежина | 199 g (7.02 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: силиконски полимер (еко кожа) Рамка: Алуминиум (серија 6000) Предна: Gorilla Glass Ceramic (свиткан) Предна страна: Пластика (Расклопено) Шарка: Нерѓосувачки челик |
| Бои | Браун, темно зелена, Розова, Црвена |
| Отпорност | Отпорност на прав и вода (до 1,5 м за 30 мин) |
| Сертификати за отпорност | IP48 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 7 инчи |
| Резолуција | 1224 × 2912 пиксели |
| Стапка на освежување | 165 Hz |
| Густина на пиксели | 464 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 84.1% |
| Врвна осветленост | 4500 cd/m² |
| Заштита на екранот | Corning Gorilla Glass Ceramic, Mohs ниво 5 |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4320 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB, 1TB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.0 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 12GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/1.56" Големина на сензорот Multi-Directional PDAF Оптичка стабилизација на слика (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 12 mm, 122° ( Ултра широкоаголна ), 0.6 μm PDAF |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Видео функции | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 50 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 0.64 μm |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Батерија
| Капацитет | 4700 mAh |
| Брзина на жично полнење | 68 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 30 W |
| Карактеристики | Обратно жично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Dual-band или Tri-band: Се разликува во зависност од пазарот или регионот |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Dolby Atmos, Snapdragon Sound технологија, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Motorola Razr 60 Ultra
Видео рецензии
Фотографии од Motorola Razr 60 Ultra
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 60 Ultra?
Цената на Motorola Razr 60 Ultra е €620.82 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 60 Ultra?
Motorola Razr 60 Ultra официјално беше претставен на Петок, 25 Април 2025 година.
-
Дали Motorola Razr 60 Ultra е достапен во продавници?
Да, Motorola Razr 60 Ultra е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Razr 60 Ultra?
Motorola Razr 60 Ultra тежи околу 199 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 60 Ultra?
Дијагоналата на Motorola Razr 60 Ultra изнесува 7 инчи.
-
Дали Motorola Razr 60 Ultra поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Razr 60 Ultra поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n75, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Razr 60 Ultra?
Motorola Razr 60 Ultra има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.