Motorola Razr 70 Ultra
Спецификации за Motorola Razr 70 Ultra
Општо
| Име на бренд | Motorola |
| Име на модел | Razr 70 Ultra |
| Најавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Објавен | Среда, 29 Април 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €1,390 |
Дизајн
| Висина | 171.5 мм (6.75 инчи) |
| Ширина | 74 мм (2.91 инчи) |
| Дебелина | 7.2 мм (0.28 инчи) |
| Тежина | 199 g (7.02 oz) |
| Материјали на изработка | Рамка: Алуминиум Предна: Gorilla Glass Ceramic (свиткан) Предна страна: Пластика (Расклопено) |
| Бои | Браун, Виолетова |
| Сертификати за отпорност | IP48 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | Преклоплив LTPO AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 7 инчи |
| Резолуција | 1224 × 2992 пиксели |
| Стапка на освежување | 165 Hz |
| Густина на пиксели | 462 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 87.3% |
| Врвна осветленост | 5000 cd/m² |
| Заштита на екранот | Corning Gorilla Glass Ceramic |
| Екран на допир | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4320 MHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| RAM | 16GB |
| Внатрешна меморија | 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.0 |
| Варијанти | 512GB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.8 ( Широкоаголна ), 2.0 μm, 1/1.56" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Ултра широкоаголна ), 1.2 μm, 1/2.93" Големина на сензорот |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 50 MP, ƒ/2.0 ( Широкоаголна ), 1.28 μm |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Батерија
| Капацитет | 5000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 68 W |
| Поддршка за безжично полнење | Да |
| Брзина на безжично полнење | 30 W |
| Карактеристики | Обратно жично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Tri-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Барометар Компас Жироскоп Сензор за близина Страничен сензор за отпечатоци |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Motorola Razr 70 Ultra
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Motorola Razr 70 Ultra?
Цената на Motorola Razr 70 Ultra е €1,390 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra официјално беше претставен на Среда, 29 Април 2026 година.
-
Дали Motorola Razr 70 Ultra е достапен во продавници?
Да, Motorola Razr 70 Ultra е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra тежи околу 199 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Motorola Razr 70 Ultra?
Дијагоналата на Motorola Razr 70 Ultra изнесува 7 инчи.
-
Дали Motorola Razr 70 Ultra поддржува 5G мрежи?
Да, Motorola Razr 70 Ultra поддржува 5G во следните опсези: n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Колку камери има Motorola Razr 70 Ultra?
Motorola Razr 70 Ultra има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.