Ulefone Armor Mini 5
Спецификации за Ulefone Armor Mini 5
Општо
| Име на бренд | Ulefone |
| Име на модел | Armor Mini 5 |
| Најавен | Петок, 01 Мај 2026 година |
| Објавен | Петок, 01 Мај 2026 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €90 |
Дизајн
| Висина | 142 мм (5.59 инчи) |
| Ширина | 62 мм (2.44 инчи) |
| Дебелина | 16.5 мм (0.65 инчи) |
| Тежина | 170 g (6.00 oz) |
| Бои | Црна |
| Отпорност | Отпорност на паѓање (до 2 m) Отпорен на прашина и вода (издржува висок притисок на водни струи; може да се потопи до 2 m за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69K |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | TFT LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 2.8 инчи |
| Резолуција | 240 × 320 пиксели |
| Сооднос на страните | 4:3 |
| Густина на пиксели | 143 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 27.6% |
| Заштита на екранот | Во согласност со MIL-STD-810H |
Хардвер
| RAM | 1GB |
| Внатрешна меморија | 8GB |
| Варијанти | 8GB 1GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDHC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 0.3 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
Батерија
| Капацитет | 2500 mAh |
| Брзина на жично полнење | 5 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Не |
| Bluetooth поддршка | Да, v2.1 |
| USB порти | USB Type-C |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Не |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Посебни функции | LED фенерче MP3/MP4 плеер |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Ulefone Armor Mini 5
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Ulefone Armor Mini 5?
Цената на Ulefone Armor Mini 5 е €90 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 официјално беше претставен на Петок, 01 Мај 2026 година.
-
Дали Ulefone Armor Mini 5 е достапен во продавници?
Да, Ulefone Armor Mini 5 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 тежи околу 170 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Ulefone Armor Mini 5?
Дијагоналата на Ulefone Armor Mini 5 изнесува 2.8 инчи.
-
Дали Ulefone Armor Mini 5 поддржува 5G мрежи?
Не, Ulefone Armor Mini 5 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 има Една камера на задната страна и нема предна камера.