Ulefone Note 22
Спецификации за Ulefone Note 22
Општо
| Име на бренд | Ulefone |
| Име на модел | Note 22 |
| Најавен | Петок, 01 Мај 2026 година |
| Објавен | Понеделник, 01 Јуни 2026 година |
| Статус | Наскоро |
| Цени | €60 |
Дизајн
| Висина | 135.6 мм (5.34 инчи) |
| Ширина | 70.2 мм (2.76 инчи) |
| Дебелина | 11.1 мм (0.44 инчи) |
| Тежина | 161 g (5.68 oz) |
| Бои | Црна, Сина, Портокалова |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | IPS LCD |
| Дијагонала на дисплејот | 5 инчи |
| Резолуција | 480 × 854 пиксели |
| Сооднос на страните | 16:9 |
| Густина на пиксели | 196 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 72.4% |
| Врвна осветленост | 400 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Не |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен екран на допир Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | Unisoc T7100 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 28 nm |
| Максимална брзина на CPU | 1.6 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 4x 1.6 GHz – Cortex-A55 4x 1.2 GHz – Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 3GB |
| Внатрешна меморија | 32GB |
| Варијанти | 32GB 3GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 2 MP |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 720p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 0.3 MP |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 3000 mAh |
| Отстранливост | Отстранлива |
| Брзина на жично полнење | 5 W |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Брзина на податоци | LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G опсези | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/b/g/n |
| Bluetooth поддршка | Да, v4.2 |
| USB порти | USB Type-C |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Да |
| FM радио | Да |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Сензор за близина |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Ulefone Note 22
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Ulefone Note 22?
Цената на Ulefone Note 22 е €60 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е очекуваниот датум на излегување за Ulefone Note 22?
Ulefone Note 22 ќе биде достапен од Понеделник, 01 Јуни 2026 година.
-
Дали Ulefone Note 22 е достапен во продавници?
Не, Ulefone Note 22 сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Ulefone Note 22?
Ulefone Note 22 тежи околу 161 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Ulefone Note 22?
Дијагоналата на Ulefone Note 22 изнесува 5 инчи.
-
Колку камери има Ulefone Note 22?
Ulefone Note 22 има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.