Vivo iQOO 15T
Спецификации за Vivo iQOO 15T
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | iQOO 15T |
| Статус | Гласини |
Дизајн
| Висина | 163.4 мм (6.43 инчи) |
| Ширина | 76.7 мм (3.02 инчи) |
| Дебелина | 8.3 мм (0.33 инчи) |
| Тежина | 216 g (7.62 oz) |
| Материјали на изработка | Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Сива, Други бои |
| Отпорност | Отпорен на прашина и вода (издржува водени млазови со висок притисок; потоплив до 1.5 м за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.83 инчи |
| Резолуција | 1260 × 2800 пиксели |
| Стапка на освежување | 144 Hz |
| Сооднос на страните | 20:9 |
| Густина на пиксели | 450 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 89.9% |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј PWM Dimming |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Dimensity 9500 |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 3 nm |
| Максимална брзина на CPU | 4.21 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Тип на меморија | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 јадра) |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Внатрешна меморија | 256GB, 512GB, 1TB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.1 |
| Варијанти | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 6 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 200 MP ( Широкоаголна ), 0.5 μm, 1/1.56" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.1, 15 mm ( Ултра широкоаголна ), 0.64 μm, 1/2.76" Големина на сензорот Автофокус (AF) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео поддршка | Да |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 16 MP ( Широкоаголна ) |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео поддршка | Да |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 8000 mAh |
| Брзина на жично полнење | 100 W |
| Карактеристики | Бипас полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да, v6.0 |
| USB порти | USB Type-C |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | 24-бит/192 kHz Hi-Res аудио, Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Жироскоп Сензор за близина Ултразвучен сензор за отпечатоци под дисплејот |
| Посебни функции | Заден панел кој менува боја (само сива боја) Програмабилно напојување (PPS) USB Power Delivery |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo iQOO 15T
Најчесто поставувани прашања
-
Дали Vivo iQOO 15T е достапен во продавници?
Не, Vivo iQOO 15T сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Vivo iQOO 15T?
Vivo iQOO 15T тежи околу 216 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo iQOO 15T?
Дијагоналата на Vivo iQOO 15T изнесува 6.83 инчи.
-
Дали Vivo iQOO 15T поддржува 5G мрежи?
Да, Vivo iQOO 15T поддржува 5G во следните опсези: n1, n2.
-
Колку камери има Vivo iQOO 15T?
Vivo iQOO 15T има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.