Lenovo Pad Pro 2022
Спецификации за Lenovo Pad Pro 2022
Општо
| Име на бренд | Lenovo |
| Име на модел | Pad Pro 2022 |
| Најавен | Петок, 19 Август 2022 година |
| Објавен | Петок, 19 Август 2022 година |
| Статус | Достапен |
| Цени | €320 |
Дизајн
| Тежина | 480 g (16.93 oz) |
| Материјали на изработка | Задна страна: алуминиум Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Златна, Сива |
| Дизајнерски карактеристики | Поддршка за стилус (магнетен) |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | OLED |
| Дијагонала на дисплејот | 11.2 инчи |
| Резолуција | 1536 × 2560 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Сооднос на страните | 5:3 |
| Густина на пиксели | 267 ppi |
| Врвна осветленост | 600 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | Капацитивен додирен екран Dolby Vision HDR10+ Мултитач дисплеј |
Хардвер
| Чипсет | MediaTek Kompanio 1300T |
| CPU јадра | 8 |
| CPU технологија | 6 nm |
| Максимална брзина на CPU | 2.6 GHz |
| CPU архитектура | 64-bit |
| Микроархитектура | Cortex-A78 Cortex-A55 |
| Тип на меморија | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G77 MC9 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Внатрешна меморија | 128GB |
| Варијанти | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM |
| Проширлива меморија | Да |
| Слотови за картички | microSDXC |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 12 (Snow Cone) |
| Кориснички интерфејс | ZUI 14 |
| Google Play Services | Да |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 13 MP ( Широкоаголна ) Автоматски блиц |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | LED блиц |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 8 MP |
| Видео поддршка | Да |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Li-Poly |
| Капацитет | 8200 mAh |
| Брзина на жично полнење | 30 W |
| Поддршка за брзо полнење | Да |
Мрежа
| Мобилна поврзаност | Не |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band, Мобилна хотспот, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth поддршка | Да |
| USB порти | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| NFC поддршка | Не |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Рецензии за Lenovo Pad Pro 2022
Видео рецензии
Фотографии од Lenovo Pad Pro 2022
Најчесто поставувани прашања
-
Која е цената на Lenovo Pad Pro 2022?
Цената на Lenovo Pad Pro 2022 е €320 и може да се промени во наредните денови.
-
Кој е датумот на излегување на Lenovo Pad Pro 2022?
Lenovo Pad Pro 2022 официјално беше претставен на Петок, 19 Август 2022 година.
-
Дали Lenovo Pad Pro 2022 е достапен во продавници?
Да, Lenovo Pad Pro 2022 е достапен во продавниците затоа што сè уште се произведува.
-
Која е тежината на Lenovo Pad Pro 2022?
Lenovo Pad Pro 2022 тежи околу 480 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Lenovo Pad Pro 2022?
Дијагоналата на Lenovo Pad Pro 2022 изнесува 11.2 инчи.
-
Дали Lenovo Pad Pro 2022 поддржува 5G мрежи?
Не, Lenovo Pad Pro 2022 не поддржува 5G мрежи.
-
Колку камери има Lenovo Pad Pro 2022?
Lenovo Pad Pro 2022 има Една камера на задната страна и Една камера за селфи.
-
Може ли да користам Google Play Services на Lenovo Pad Pro 2022?
Да, Google Play Services се целосно поддржани на Lenovo Pad Pro 2022.