Vivo S60 Vitality
Спецификации за Vivo S60 Vitality
Општо
| Име на бренд | Vivo |
| Име на модел | S60 Vitality |
| Алтернативно име | V2572A (Меѓународно) |
| Статус | Гласини |
Дизајн
| Висина | 157.5 мм (6.20 инчи) |
| Ширина | 74.3 мм (2.93 инчи) |
| Дебелина | 7.9 мм (0.31 инчи) |
| Тежина | 199 g (7.02 oz) |
| Материјали на изработка | Задна: Стакло Рамка: Алуминиум Преден: Стакло |
| Бои | Сива, Зелена, Бела |
| Отпорност | Отпорен на прашина и вода (издржува водени млазови со висок притисок; потоплив до 1.5 м за 30 минути) |
| Сертификати за отпорност | IP68, IP69 |
Дисплеј
| Тип на дисплеј | AMOLED |
| Дијагонала на дисплејот | 6.59 инчи |
| Резолуција | 1260 × 2750 пиксели |
| Стапка на освежување | 120 Hz |
| Сооднос на страните | 19.5:9 |
| Густина на пиксели | 459 ppi |
| Однос екран-тело | ≈ 90.7% |
| Врвна осветленост | 5000 cd/m² |
| Екран на допир | Да |
| Екран без рамки | Да |
| Дополнителни можности на дисплејот | 1 милијарда бои Капацитивен екран на допир HDR Мултитач дисплеј |
Хардвер
| RAM | 8GB, 12GB |
| Внатрешна меморија | 128GB, 256GB, 512GB |
| Тип на внатрешна меморија | UFS 4.1 |
| Варијанти | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Проширлива меморија | Не |
Софтвер
| Оперативен систем | Android 16 (Baklava) |
| Кориснички интерфејс | OriginOS 6 |
Главна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Двојна камера | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Широкоаголна ), 1.0 μm, 1/1.56" Големина на сензорот Оптичка стабилизација на слика (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ултра широкоаголна ) |
| Поддршка за блиц | Да |
| Тип на блиц | Прстенест LED блиц |
| Карактеристики | Сензор на спектар на бои Висок динамички опсег (HDR) Панорама |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
| Видео функции | Gyro-EIS |
Предна камера
| Поддршка за камера | Да |
| Една камера | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Широкоаголна ), 0.64 μm, 1/2.76" Големина на сензорот Автофокус (AF) |
| Карактеристики | Висок динамички опсег (HDR) |
| Видео резолуција | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
Батерија
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Капацитет | 7200 mAh |
| Брзина на жично полнење | 90 W |
| Карактеристики | Обратно жично полнење |
Мрежа
| SIM картички | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE поддршка | Да |
| Брзина на податоци | 5G, LTE, HSPA |
| 2G опсези | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G опсези | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| 4G опсези | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G опсези | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Поврзување
| Wi-Fi поддршка | Да ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi стандарди | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi функции | Dual-band |
| Bluetooth поддршка | Да, v5.4 |
| USB порти | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB поврзување | Полнење преку USB, USB уред за масовно складирање (UMS) |
| GPS поддршка | Да |
| GPS функции | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC поддршка | Да |
Мултимедија
| Звучник | Да |
| Приклучок за слушалки | Не |
| Тип на аудио | Стерео звучници |
| FM радио | Не |
Карактеристики
| Сензори | Акцелерометар Компас Оптички сензор за отпечаток од прст под екранот Сензор за близина |
| Посебни функции | USB Power Delivery |
Напомена: Не можеме да гарантираме дека информациите на оваа страница се 100% точни.
Фотографии од Vivo S60 Vitality
Најчесто поставувани прашања
-
Дали Vivo S60 Vitality е достапен во продавници?
Не, Vivo S60 Vitality сè уште не е достапен затоа што не е објавен.
-
Која е тежината на Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality тежи околу 199 грама.
-
Колкава е дијагоналата на екранот на Vivo S60 Vitality?
Дијагоналата на Vivo S60 Vitality изнесува 6.59 инчи.
-
Дали Vivo S60 Vitality поддржува 5G мрежи?
Да, Vivo S60 Vitality поддржува 5G во следните опсези: n1, n2.
-
Колку камери има Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality има Двојна камера на задната страна и Една камера за селфи.